![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030
*
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:15:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 23:18:46
1
Vinnande bud
24/4 13:55:50
2
3.200 kr
24/4 13:55:50
1
3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01
2
3.600 kr
24/4 13:56:01
1
(budbetjänt)
25/4 01:56:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
*
Pehr Hilleström
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Läs om budbetjänten
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 23:18:46 | 1 | Vinnande bud |
24/4 13:55:50 | 2 | 3.200 kr |
24/4 13:55:50 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
24/4 13:56:01 | 2 | 3.600 kr |
24/4 13:56:01 | 1 | (budbetjänt) |
25/4 01:56:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30